Dáte si šálek štěstí?

Kdo by je neměl. Chmury se alespoň jednou za čas pověsí na každého. Ať už jsou vyvolané stresem v práci či nespokojeností v osobním či pracovním životě, vždy se je můžeme pokusit trošku rozehnat. Kromě jiných způsobů hlavně bylinkami. Jaké bylinky vám na tváři dokážou vykouzlit úsměv? Která bylinka přináší uvolnění?

Chmury, splín, deprese a špatná nálada způsobují prostředí, ve kterém nemůžeme být dlouho

Jasně, občas se stane, že se nám něco nepovede a pak jsme z toho špatní a rozmrzelí. Když však tuto situaci vyřešíme, většinou se opět cítíme „sluníčkově”. Jsou ale lidé, kteří splínům, špatné náladě a depresi čelí pravidelně. Mnohdy až zbytečně dlouho vytrvávají v prostředí, které má nelibý vliv na jejich psychické i fyzické zdraví. Může za to stres v práci, neshody s partnerem, špatná událost, která je postihla.

Protože je smutek podle psychologů dobrou a důležitou emocí, je dobré si jej prožít. Co nejdříve, jak to jen jde, byste se ale měli snažit o to, abyste se opět cítili dobře nebo alespoň lépe. S tím vám, kromě jiného, mohou pomoct bylinky. Které?

 

Jaké bylinky s chmury něco zmůžou?

Máta peprná, heřmánek pravý, lipový květ, mučenka pletní, třezalka tečkovaná, měsíček lékařský, kozlík lékařský, andělika lékařská, puškvorec obecný, rozmarýn lékařský, brutnák lékařský, chmel otáčivý, levandule lékařská, majoránka zahradní… všechny tyto bylinky, věřte nevěřte, dokážou zahnat stres. Jak? Obsahují cenné látky, které dokážou uklidnit lidský organismus a tím navodit pocit uvolnění a štěstí. Některé z nich mají lehce sedativní účinek, a proto dokážou pomoci i v případech, že máte nervy na dranc. Je to rozhodně lepší, než chvátat pro antidepresiva či chemické tablety.

Většina těchto bylinek pomáhá svým uživatelům i klidně usnout a spánek, ten je lék sám o sobě. Největší výhodou bylinek je skutečnost, že si bylinkový čaj můžete uvařit i víckrát denně, aniž byste se předávkovali. Samozřejmě to ale neznamená, že byste denně vypili litry bylinkového nálevu.

Nemusíte rozumět bylinkám, stačí vsadit na hotové směsi

A kdo měl s výběrem těch správných bylinek pro léčbu chmur a depresí potíže, může se spolehnout na již hotové směsi čajů a bylin, které nesou výstižný název. Typickým příkladem může být náš Gaskoňský čaj štěstí od Dr. Popova. Čaj obsahuje sporýš, lipový květ, nať máty peprné, květ pravého heřmánku a římský květ. Tyto bylinky se dohromady postarají o odstranění deprese, nervozity a strachu.

Bylinky na to nemusí být samy, zkuste i jiné způsoby, jak zahnat splín

Při splínu a depresi však nemusíte čekat pomoc jen od bylinek. Rozhodně není na škodu, když se začnete více hýbat a pobývat na čerstvém vzduchu. Také stojí za to poohlédnout se po nových koníčcích, které ve vás probudí novou energii. Důležité je také snažit se co možná nejvíce eliminovat rušivé vzruchy okolí, které na vás mají negativní dopad. Vezměte si více volna v práci, vyřešte svou neuspokojivou životní situaci a tak podobně.

Bylinky proti splínu se zaručeně neminou s účinkem. Jak to víme tak jistě? No protože chvíle se šálkem horkého čaje a někým, kdo vás vyslechne, fungují bez výjimky.

Zakoupíte na eshopu s bylinkami: CestaBylin.cz

10 GB Hosting za 25 Kč

Kvalitní hostingová služba za 25 Kč

GEEK Trička

Nabídka originálních GEEK triček pro Ajťáky i jiné. Linux trička.

IT Vánoční dárky

Vánoční dárky pro Ajťáky

Filmy - War-forum.net

Filmy ke stažení zdarma.

Ubytování zaměstnanců

Levné ubytování zaměstnanců v Praze

2020  WebKlik - PR články zdarma